Telif Hakkı Şikayetiyle Kapatılan İnstagram Hesabını Açma


Merhabalar, bu makalemizde Telif hakkı nedir? , Telif hakkı şikayetinden kapatılan instagram hesapları nasıl açılır? , İnstagram hesabım telif hakkı ihlalinden dolayı kapatıldı konusundan bahsedeceğiz.

Telif hakkı nedir ?

 Bir kişi ya da kişilerin her türlü fikrî emeği ile meydana getirdiği bilgi, düşünce, sanat eseri ve ürününün kullanılması ve kopyalanması ile ilgili hukuken sağlanan haklardır.

Birçok kişinin İnstagram hesapları telif hakkı şikayeti nedeniyle kapatılmaktadır. Özellikle bu durumlardan en çok işletme sahipleri etkilenmektedir.

Hesabımın Telif Hakkı şikayetiyle kapandığını nasıl anlarım ?

Genellikle telif hakkı şikayetinden dolayı instagram hesabınız kapatıldığında bağlı olan e-posta adresine aşağıdaki gibi bir e-mail gelebilir.A Message from Instagram

Your account has been disabled and you are no longer permitted to use Instagram.

By using Instagram, you have agreed to our Terms of Use, which prohibit people from taking any action on Instagram that infringes or violates someone else's intellectual property rights or otherwise violates the law.

Your account has been reported multiple times for violating someone else's rights. We previously warned you that if you continued to infringe the intellectual property rights of third parties, your account would be disabled.

If you believe your account was disabled by mistake, please visit our Help Center:
https://help.instagram.com/206992842809142/?ref=cr

Thanks,

The Instagram Team

Eğer üstteki gibi bir e-mail aldıysanız hesabınız telif hakkı sebebiyle devre dışı bırakılmış anlamına gelir.

Eğer e-postanıza erişemiyor veya yukarıdaki gibi e-mail almadıysanız aşağıdaki yolu izliyerek de kontrol sağlayabilirsiniz.

İnstagram uygulamasından kullanıcı adı ve şifrenizi yazıp giriş yap dedikden sonra aşağıdaki gibi ilk bir uyarı çıkacaktır.

"Hesabın koşullarımızı ihlal ettiğin için kapatıldı. Hesabını nasıl geri alabileceğini öğren."


Buradan "Daha Fazla Bilgi Al" butonuna tıklayın. Eğerki aşağıdaki maddeler mevcut ise hesabınız Telif hakkı şikayetinden dolayı kapatılmıştır.


Kimin şikayet ettiğini nasıl öğrenebilirim ?

Hesabınıza telif hakkı şikayeti geldiğinde aşağıdaki ekrandaki gibi uyarı çıkar. Kaç tane şikayet aldığınız bu listede görünür. Her şikayetin numarası farklı olur. Telif hakkı şikayetinde bulunan kişiyi öğrenmek için ise Report# numarasının üstüne tıkladığınızda aşağıdaki gibi sekme açılır. Tüm şikayet numaralarını kontrol edip detaylı bir şekilde ekran resimi almanızı tavsiye ederiz.


Eğerki bu adımı direk geçtiyseniz instagram hesabınıza bağlı olan e-posta adresine instagram tarafından bir mail gönderilir. İçeriğinde karşı tarafın bilgileri yer alır örnek aşağıdadır.

HESABINIZA TELİF ŞİKAYETİ  BİLDİRİMİ AŞAĞIDAKİ GİBİ GELECEKTİR


Mailin başlığı:

 Your Content Was Removed from Instagram

Mail içeriği;

Hi, 

We've removed or disabled access to the following content you posted on Instagram because we received a notice from a third party that the content infringes their copyright(s):

@kullaniciadi veya gönderi içeriği bilgisi yer alır.

If you believe that this content should not have been removed from Instagram, you can contact the complaining party directly to resolve your issue:

Report #: Şikayet numarası yazar.
Rights Owner: Karşı tarafın isim soyisim bilgisi yer alır.
Email: Karşı tarafın mail adresi
Telif Hakkı İşi: Hangi hakka sahip olduğu bilgisi yer alır.

If an agreement is reached to restore the reported content, please have the complaining party email us with their consent and include the report number.

We strongly encourage you to review the content you have posted to Instagram to make sure that you have not posted any other infringing content, as it is our policy to terminate the accounts of repeat infringers when appropriate.

EĞER Kİ SİZİNDE TELİF HAKKI SEBEBİYLE KAPATILMIŞ İNSTAGRAM HESABINIZ VAR İSE VE TEKRARDAN AÇTIRMAK İSTİYORSANIZ DOĞRU YERDESİNİZ!

HİZMETİMİZ HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Telif Hakkı Şikayetinden Kapanan Hesabımı Nasıl Açabilirim?

Telif hakkı şikayeti sonucu kapatılan instagram hesaplarınızı ücretli bir şekilde aktifleştirmekteyiz. Ücret ve işlemler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hesabımın Açılma Oranı Nedir? Hesabım Kaç Günde Açılır ?

Bu oran şikayeti kim veya kimlerden aldığınıza bağlı olarak değişmektedir. Bunun için aşağıda bulunan iletişim numaralarından bize ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Hesabın tekrardan açılması için yapılan işlem ise 1 - 20 iş günü aralığında değişmektedir.

Yaptığınız İşlem Yasal Mı ? 

Evet. Yaptığımız işlem yasaldır. Bir problem ile karşılaşmazsınız.

Hesabımız Aktif Oldu, Tekrardan Kapanır Mı ?

Sayfa içeriğinizde sizi şikayet eden şahıs veya firma'nın haklarını tekrar ihlal etmediğiniz takdirde bir zarar gelmeyecektir.

Sizinle Nasıl İletişime Geçebilirim ?

Ücret fiyatlandırması ve Detaylı Bilgi için aşağıdaki iletişim numaralarından bizlere ulaşabilirsiniz.

Olmaz,açılmaz,artık gitti demeyin bize ulaşın sonucunda sizde mutlu olun!


Etiketler;

instagram hesabım telif hakkı şikayetinden dolayı kapatıldı, instagram hesabım telif hakkından dolayı kapatıldı, telif hakkı şikayetiyle kapatılan instagram hesabını açma, instagram hesabım telif hakkı şikayeti sebebiyle kapatıldı, instagram telif hakları, instagram telif, instagram hesabım telif yedi
Share on Google Plus

Hakkımızda

İnstagram hesaplarınızı ücretli olarak geri aktifleştiriyoruz "İletişim" kısmından bize ulaşabilirsiniz.

9 yorum:

 1. Hesabımız 5 aydır kapalıydı. En son çare olarak burası ile iletişime geçtik. Yaklaşık 13 gün sonunda telif hakkından kapatılan işletme hesabımızı açtılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
 2. fiyat nedir acaba telifden kapanan sayfa ıcın ?

  YanıtlaSil
 3. Az önce hesabım kapandı açmaya çalışıyorum. Ücret talep ediyor musunuz

  YanıtlaSil
 4. Telif şikayeti yüzünden kapatılan butik 223k işletme sayfamızı 2,5 hafta gibi bir sürede tekrardan etkinleştirdiler teşekkürlerimi buradan da sunuyorum. İyi çalışmalar dilerim.

  YanıtlaSil
 5. Hesabım telif yediği için kapatıldı

  YanıtlaSil
 6. Instgram hesabım telif hakkı yüzünden kapatıldı. Geri hesabımı almak istiyorum. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim

  YanıtlaSil
 7. Instagram hesabım telif yediği için ve şikayet alındığı için kapatıldı yardımcı olur musunuz ?

  YanıtlaSil